.

Administrator

niedziela, 13 kwiecień 2014 13:49

Biblioteka

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Przed nami dużo nauki, rozwijania zainteresowań, zdobywania nowych przydatnych umiejętności. Pamiętajmy jednak, że nie można zapomnieć o książce, czytaniu tekstów, dobrej prasy lub słuchaniu e-booków.Ważne żeby czytać! Przed nami długie jesienno- zimowe wieczory, które warto wykorzystać.W bibliotece, na gazetce bibliotecznej na korytarzu szkolnym, każdy może wpisać, jaką książkę poleca innym. Zachęcamy do dzielenia się tytułami książek, które utkwiły nam w pamięci,a to znaczy, że wtarto po nie sięgnąć.

Trwa październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych.W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło:  „Książka to przyszłość”. Nasza biblioteka, także podejmuje działania mające zachęcać młodzież do czytania, korzystania z księgozbioru szkolnego. Prezentujemy ciekawe gazetki tematycznie związane z książką, proponujemy konkursy sprawdzające wiedzę o książce, literaturze, dajemy szansę naszym uczniom na wyrażenie własnego zdania na temat czytania książek.

ZACHĘCAMY NASZYCH UCZNIÓW DO:

- czytania gazetek bibliotecznych na korytarzu, na których  można znaleźć bieżące informacje oraz wiele ciekawostek,  

- podejmowania indywidualnych wyzwań czytelniczych: przeczytania chociaż jednej książki w miesiącu, czytania każdego dnia po kilkanaście minut, czytania lektur a nie tylko opracowań (i to krótkich).

- przychodźmy do biblioteki, rozmawiajmy o książkach, które przeczytaliśmy, które polecają inni

- wymieniajmy się ciekawymi książkami, czytajmy młodszym, zachęcajmy młodsze rodzeństwo do czytania.

Może sami podejmiecie własne wyzwanie czytelnicze – pamiętając, że                           

KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ…

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych proponujemy wszystkim chętnym do udziału w konkursie plastycznym na   PLAKAT – PROMUJĄCY CZYTELNICTWO.  Regulamin jest dostępny na gazetce szkolnej oraz w bibliotece.

DYŻURY UCZNIOWSKIE W BIBLIOTECE:

PONIEDZIAŁEK:   Patrycja Wiśniowska, Mateusz Zmarzły

WTOREK:               Dominika Kwitkowska, Karolina Witek

ŚRODA:                  Patrycja Wiśniowska, Mateusz Zmarzły

CZWARTEK:         Dominika Kwitkowska, Karolina Witek

PIĄTEK:                  Patrycja Wiśniowska, Mateusz Zmarzły

czwartek, 10 kwiecień 2014 16:20

Dokumenty szkolne

 W załącznikach znajdują się wybrane dokumenty szkolne:

 

- Statut Szkoły

- Program Wychowawczy

- Procedura realizacji projektu edukacyjnego

- Procedura wydawania zaświadczeń i duplikatów

Wewnątrzszkolny System Oceniania (WSO)

- Regulamin Ucznia

- Regulamin Punktowego Systemu Oceniania Zachowania

 

 

 

 

 

czwartek, 10 kwiecień 2014 15:51

Kontakt

ZESPÓŁ SZKOLNO- PRZEDSZKOLNY W ZBYDNIOWIE

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. RODZINY HORODYŃSKICH

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2

ul. Sandomierska 210

37-415 Zaleszany

telefon (15) 8458746

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

czwartek, 10 kwiecień 2014 15:50

Galeria

FESTIWAL KULTURY GIMNAZJALNEJ 2013

czwartek, 10 kwiecień 2014 15:50

Zastępstwa

 

wtorek, 11 marzec 2014 18:35

Nasze sukcesy

N A S Z E   S U K C E S Y

ROK  SZKOLNY 2017/2018

 

  • III miejsce – Maryla Paterek - zawodniczka siatkarskiej reprezentacji Podkarpacia w ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich – Szczyrk, 14-17.10.2017r.

 

  • III miejsce - Gminne Zawody w Piłkę Koszykową Dziewcząt - 08.11.2017r. - drużyna w składzie: Maryla Paterek, Karolina Idec, Julia Jakubik, Drozd Paulina, Patrycja Wiśniowska, Patrycja Bąska, Patrycja Kopeć, Anna Baran, Małgorzata Baran, Aleksandra Mierzwa.

 

  • II miejsce - Gminne Zawody w Piłkę Koszykową Chłopców - 08.11.2017r. - drużyna w składzie: Oskar Pac, Jakub Kopeć, Hubert Madej, Nowak Łukasz, Maciej Krajanowski, Sebastian Przybysz, Michał Cieśla, Fabian Dereń, Dawid Kędzierski.

 

  • III miejsce  -  Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Tenisa Stołowego w kategorii chłopców - drużyna w składzie: Kewin Dul, Kacper Łebek, Sebastian Przybysz - Zbydniów, 16.11.2017r.

 

  • I miejsce  -  Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt - drużyna w składzie: Paulina Drozd, Aleksandra Mierzwa, Anna Baran - Zbydniów, 16.11.2017r.

 

  • I miejsce - Gminne Debaty Oksfordzkie  - zorganizowane w ramach realizacji projektu „Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszany” – drużyna w składzie: Wiktoria Cwanek, Julia Jakubik, Maryla Paterek, Dominika Kwitkowska – 01.12.2017r.

 

  • VI miejsce  -  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt - drużyna w składzie: Paulina Drozd, Aleksandra Mierzwa, Anna Baran.

 

  • I miejsce – Magdalena Grzybowska – konkurs plastyczny - zorganizowany w ramach realizacji projektu „Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszany”, Turbia, 01.12.2017r.

 

  • II miejsce – Maryla Paterek – konkurs plastyczny - zorganizowany w ramach realizacji projektu „Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszany”, Turbia, 01.12.2017r.

 

  • Wyróżnienie – Maciej Krajanowski – konkurs plastyczny - zorganizowany w ramach realizacji projektu „Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszany”, Turbia, 01.12.2017r.

 

  • Wyróżnienie – Maciej Krajanowski – w gminnym konkursie plastycznym Bożonarodzeniowa Plastyka Obrzędowa, Zaleszany, 14.01.2018r.

 

  • Julia Jakubik – laureatka konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie - Rzeszów, 15.01.2018r.

 

ROK  SZKOLNY  2016/2017

  • Nagroda dla Aleksandry Krajanowskiej i Dominiki Stefaniak za udział w konkursie "Klucze do Puszczy Sandomierskiej", realizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie przez Koło Łowieckie "Darz Bór" Zbydniów.

 

  • I miejsce - Aleksandra Krajanowska - konkurs "Z Wisłą za pan brat", realizowany w ramach projektu o tej samej nazwie przez Uczniowski Klub Sportowy w Zbydniowie.

 

  • II miejsce – Maciej Krajanowski – MITING LEKKOATLETYCZNY Katolickiego Klubu Sportowego „VICTORIA” –  Otwarte Mistrzostwa Młodzików Powiatu Stalowowolskiego - Stalowa Wola 18.09.2016r. – bieg na 100m

 

  • I miejsce - Maciej Krajanowski - Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Stalowa Wola 19.09.2016r. - bieg na 60m.

 

  • I miejsce - Maciej Krajanowski - Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa Szkolnych Związków Sportowych w Lekkiej Atletyce - Rzeszów 27.09.2016r. - bieg na 60m.

  • Aleksandra Krajanowska - wyróżnienie w XXI edycji powiatowego konkursu plastycznego "EKSLIBRIS" pt."EKO-SEGREGACJA" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M.Wańkowicza, Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

 

  • Izabela Skucińska - wyróżnienie w XXI edycji powiatowego konkursu plastycznego "EKSLIBRIS" pt."EKO-SEGREGACJA" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M.Wańkowicza, Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

 

  • I miejsce - Gminne Zawody w Piłkę Koszykową Dziewcząt - 25.10.2016r. - drużyna w składzie: Mierzwa Kamila, Krajanowska Aleksandra, Idec Dominika, Skucińska Izabela, Stefaniak Dominika, Drozd Paulina, Idec Karolina, Paterek Maryla, Jakubik Julia, Wiśniowska Patrycja, Bąska Patrycja, Idec Wiktoria, Mierzwa Aleksandra)

 

  •  III miejsce - Gminne Zawody w Piłkę Koszykową Chłopców - 25.10.2016r. - drużyna w składzie: Hubert Kapuściński, Krystian Cieśla, Jakub Golik, Kacper Buczkowski, Mateusz Trela, Oskar Pac, Łukasz Nowak, Hubert Madej, Maciej Krajanowski, Sebastian Przybysz, Michał Cieśla

 

  • I miejsce  -  Gminny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii chłopców - drużyna w składzie: Hubert Kapuściński, Jakub Golik, Michał Bednarczyk

 

  • I miejsce  -  Gminny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt - drużyna w składzie: Kamila Mierzwa, Paulina Drozd, Aleksandra Mierzwa

 

  • II miejsce - Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii chłopców - drużyna w składzie: Hubert Kapuściński, Jakub Golik, Michał Bednarczyk- 23.11.2016r.

 

  • VII miejsce - Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt - drużyna w składzie: Kamila Mierzwa, Paulina Drozd, Aleksandra Mierzwa - 23.11.2016r.

 

  • III miejsce - Powiatowy Turniej w Piłkę Koszykową Dziewcząt w Zaklikowie 5.12.2016 - drużyna w składzie: Paulina Drozd, Dominika Idec, Karolina Idec, Wiktoria Idec, Maryla Paterek, Julia Jakubik, Izabela Skucińska, Aleksandra Krajanowska Kamila Mierzwa, Julia Sztuka, Dominika Stefaniak, Patrycja Wiśniowska

 

  • III miejsce w biegu na 60 m – Maciej Krajanowski -Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa "Czwartków Lekkoatletycznych" –Spała 20.12.2016r

 

  •  I miejsce - Gminne Debaty Oksfordzkie  - Dominika Stefaniak, Patrycja Szewc, Julia Jakubik, Adrian Bekiesz

 

  •  I miejsce  w biegu na 60 m - Maciej Krajanowski – Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce - Mielec 18.02.2017r.

 

  •  II miejsce w skoku w dal - Maciej Krajanowski – Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce -  – Mielec, 18.02.2017r.

 

  •  I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – drużyna w składzie:Dominika Idec, Aleksandra Krajanowska, Kamila Mierzwa, Izabela Skucińska, Maryla Paterek, Dominika Idec, Karolina Idec, Paulina Drozd, Patrycja Wiśniowska23.02.2017r.

 

  •  I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców – drużyna w składzie: Dawid Idec, Maciej Krajanowski, Konrad Nowak, Hubert Kapuściński, Krystian Cieśla, Jakub Golik, Michał Nawrocki, Michał Krasoń, Michał Bednarczyk Sebastian, Przybysz - 23.02.2017r.

 

  • II miejsce - Powiatowa Gimnazjada Dziewcząt w Piłce Siatkowej – zespół w składzie: Aleksandra Krajanowska, Dominika Idec, Julia Sztuka, Patrycja Kedzierska, Izabela Skucińska, Maryla Paterek, Karolina Idec, Paulina Drozd, Julia Jakubik, Dominika Idec, Patrycja Wiśniowska, Patrycja Bąska - Stalowa Wola,  13.03.2017r.

 

  • II miejsce - Powiatowa Gimnazjada Chłopców w Piłce Siatkowej – zespół w składzie: Dawid Idec, Michał Nawrocki, Konrad Nowak, Krystian Cieśla, Hubert Kapuściński, Adrian Bekiesz, Oskar Pac, Maciej Krajanowski, Mateusz Zmarzły, Klaudiusz Duma, Sebastian Przybysz - Stalowa Wola,  15.03.2017r.

 

  • III miejsce – Magdalena Grzybowska – Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing” - Stalowa Wola 15.03.2017r.

 

  • III miejsce – Julia Jakubik - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej – Zbydniów, 31.03.2017r.

 

  • V miejsce – Hubert Madej - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej – Zbydniów, 31.03.2017r.

 

  • I miejsce - Maciej Krajanowski – V Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny – Stalowa Wola, 11.04.2017r.

 

  • II miejsce – Magdalena Grzybowska – V Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny – Stalowa Wola, 11.04.2017r.

 

  • I miejsce - Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – zespół w składzie: Aleksandra Krajanowska, Izabela Skucińska, Maciej Krajanowski - Zbydniów, 24 kwietnia 2017r.

 

  • II miejsce -Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – zespół w składzie: Aleksandra Krajanowska, Izabela Skucińska, Maciej Krajanowski - Stalowa Wola, 25 kwietnia 2017r.

 

  • Izabela Skucińska – wyróżnienie w eliminacjach powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" – Stalowa Wola, 25 kwietnia 2017r.

 

  • Aleksandra Krajanowska – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Pomniki w mojej miejscowości organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej              i Archiwum Państwowe w Rzeszowie - Rzeszów, 8 maja 2017r.

 

  • Izabela Skucińska - II miejsce w powiatowym konkursie na plakat edukacyjny „EKO - SEGREGACJA” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza, Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta oraz Starostwo  Powiatowe w Stalowej Woli - Stalowa Wola, 9 maja 2017r.

 

 

  • Krystian Cieśla – II miejsce w XX Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej – Etap dekanalny – Dekanat Gorzyce – Kategoria: Gimnazjum – Gorzyce, 17 maja 2017r.

 

  • II miejsce w Gminnym Turnieju w Piłkę Nożną Dziewcząt – Turbia, 17 maja 2017r. – drużyna w składzie: Kamila Mierzwa, Julia Sztuka, Dominika Stefaniak, Dominika Idec, Kamila Mierzwa, Paulina Drozd, Karolina Idec, Maryla Paterek, Julia Jakubik, Patrycja Bąska, Patrycja Wiśniowska

 

  • III miejsce w Gminnym Turnieju w Piłkę Nożną Chłopców – Turbia, 17 maja 2017r. – drużyna w składzie: Dawid Idec, Michał Nawrocki, Adrian Bekiesz, Jakub Kopeć, Oskar Pac, Łukasz Nowak, Kacper Buczkowski

 

  • I miejsce w Turnieju w Piłkę Nożną Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły w Zespole Szkół     w Gorzycach – Gorzyce, 19 maja 2017r. – drużyna w składzie: Dawid Idec, Michał Nawrocki, Oskar Pac, Łukasz Nowak, Hubert Madej, Jakub Kopeć, Maciej Krajanowski, Kacper Buczkowski, Mateusz Zmarzły

 

  • V miejsce w Turnieju w Piłkę Siatkową Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły w Zespole Szkół w Gorzycach – Gorzyce, 19 maja 2017r. – drużyna w składzie: Aleksandra Krajanowska, Izabela Skucińska, Dominika Idec, Julia Sztuka, Paulina Drozd, Karolina Idec, Maryla Paterek, Julia Jakubik, Dominika Idec

 

  • Julia Jakubik – II miejsce w X Gminnym Konkursie Matematycznym  „MATEMATYK NA 6” wśród uczniów klas 2 gimnazjum – Turbia, 23 maja 2017r.

 

  • Mateusz Zmarzły – II miejsce w X Gminnym Konkursie Matematycznym  „MATEMATYK NA 6” wśród uczniów klas 1 gimnazjum – Turbia, 23 maja 2017r.

 

  • Julia Jakubuk  - IV miejsce  w  XVIII Wielkim Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy Zaleszany – Zbydniów, 24 maja 2017r.

 

  • Michał Bednarczyk  - IV miejsce  w  XVIII Wielkim Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy Zaleszany – Zbydniów, 24 maja 2017r.

 

  • Jakub Kołodziejczyk – Nagroda Główna w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy” w kategorii Gimnazjum – Kraków, 27 maja 2017r.

 

  • Maciej Krajanowski – Nagroda Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży województwa podkarpackiego – Rzeszów, 2 czerwca 2017r.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

·         I miejsce w gminie  - Debaty oxfordzkie  - Paweł Fietko, Patrycja Szewc, Aleksandra Galek, Dominika Ludwik

·         I miejsce grupowo - Jakub Kołodziejczyk, Bartłomiej Galek - Międzynarodowy Konkurs FLL  

·         I miejsce - Ola Krajanowska - Międzyszkolny konkurs historyczny organizowany
w ramach projektu "Patron wzburzonej wody - estetyka i historia razem na rzecz tożsamości naszej"

·         I miejsce - Nadia Kroker -  "Puszcza Sandomierska" - szkolny konkurs ekologiczny

·         I miejsce - Dominika Stefaniak - Szkolny konkurs „Vocabulary Master” kl.II     

·         Cykliczny konkurs wewnątrzszkolny „English Master”      W trakcie realizacji

·         Wyróżnienie - Weronika Drozd - Powiatowy Konkurs na ekslibris w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

·         Wyróżnienie - Dominika Ludwik - Dekanalny konkurs plastyczny na  ŚDM

·         III miejsce - Dominika Ludwik - Dekanalny konkurs wiedzy o św. Faustynie , udział w  etapie diecezjalnym

·         Nagroda - Weronika Drozd - Szkolny konkurs wiedzy o profilaktyce narkotykowej
w ramach Tygodnia Antynarkotykowego   

·         Nagroda - Ola Krajanowska - Szkolny konkurs medialny na film o tematyce antynarkotykowej

·         Nagroda - Eryka Gugnacka - Szkolny konkurs medialny na film o tematyce antynarkotykowej

·         II miejsce - Ola Krajanowska - Wielkanocna Plastyka Obrzędowa - Palma Wielkanocna - konkurs gminny                                                          

·         Wyróżnienie - Adrian Sorbian - Wielkanocna Plastyka Obrzędowa - Palma Wielkanocna - konkurs gminny

·         I miejsce – Hubert Hara - IV Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny w kategorii: Pisanka

·         III miejsce - Aleksandra Krajanowska, Marcela Słomianny - IV Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny w kategorii: Pisanka

·         III miejsce - Nadia Kroker - IV Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę
i Stroik Wielkanocny w kategorii:
Stroik

·         Wyróżnienie - Magdalena Grzybowska, Sara Stadnik - IV Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny

·         I miejsce - Aleksandra Krajanowska - XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

·         IV miejsce - Hubert Madej, Dominik Rzeźnicki - Młodzież Zapobiega Pożarom - gminny konkurs wiedzy pożarniczej                                        

·         Młodzież Zapobiega Pożarom - konkurs plastyczny:          

Eliminacje gminne:

I miejsce - Natalia Herdzik

II miejsce - Patrycja Sabat        

Eliminacje powiatowe:

I miejsce - Patrycja Sabat 

Wyróżnienie - Natalia Herdzik

·         I miejsce - zespół PG nr2 - Nadia Kroker, Aleksandra Krajanowska, Paweł Fietko Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

·         I miejsce - zespół PG nr2 - Nadia Kroker, Aleksandra Krajanowska, Paweł Fietko Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

·         I miejsce wśród uczniów klas 2 gimnazjum - Izabela Skucińska  - IX Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyk na 6”

·         II miejsce wśród uczniów klas 2 gimnazjum - Patrycja Szewc - IX Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyk na 6”

·         III miejsce wśród uczniów klas 1 gimnazjum - Julia Jakubik - IX Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyk na 6”

·         II miejsce - Aleksandra Krajanowska - Wojewódzki konkurs "Ze szkolnej ławy - szkoła moich dziadków, rodziców i moja"

·         I miejsce w dekanacie - Marcela Słomianny     - Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym przez Trzecie Tysiąclecie"                                            

·         III miejsce w diecezji - Marcela Słomianny - Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym przez Trzecie Tysiąclecie"                                            

·         III miejsce - Weronika Drozd - XVII Wielkie Dyktando o Pióro Wójta Gminy Zaleszany

·         III miejsce - Aleksandra Krajanowska - VIII Powiatowy Konkurs Literacki "Świadome dojrzewanie bez wspomagaczy"           

SUKCESY SPORTOWE

VI edycja Turnieju o puchar  Donalda Tuska

 III miejsce w gminie.

Rozgrywki Gminne w piłkę koszykową – Zaleszany

dziewczęta III miejsce, chłopcy II miejsce

Gminne rozgrywki Tenisa Stołowego w Zbydniowie

dziewczęta II miejsce, chłopcy I miejsce

Gminne rozgrywki w piłkę ręczna III w Turbi

dziewczęta miejsce III, chłopcy  miejsce III

Powiatowe rozgrywki w Tenisa Stołowego Antoniów

Dziewczęta VIII  i chłopcy VII

Mistrzostwa Województwa Młodzików (600m)

IV miejsce Nadia Kroker

Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików(600m)

II miejsce Nadia Kroker

Dekanalny turniej w piłkę halową ministrantów i lektorów

III miejsce

                           

ROK szkolny 2014/15 - II semestr

II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Everybody can sing 2015" - II m. Wiktoria Golik z kl. III, wyróżnienie - Aleksandra Galek z kl. II

Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej - IV m. - Dominik Rzeźnicki z kl. II

II Powiatowy Konkurs na najpiękniejszą Pisankę - II m. - Aleksandra Krajanowska z kl. I, II m. - Karolina Hara z kl. III

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Gimnazjów - I m. - drużyna w składzie (Aleksandra Krajanowska, Nadia Kroker i Paweł Fietko) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego turnieju

Powiatowa Gimnazjada w siatkówce chłopców - III m.

Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców - III m.

 

ROK szkolny 2014/15 - I semestr

Lp.

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

1.     

V edycja Turnieju o puchar Donalda Tuska klas pierwszych gimnazjalnych dziewcząt

 

 

 

 

Krajanowska Aleksandra, Skucińska Iza, Kroker Nadia, Szewc Patrycja, Mierzwa Kamila, Kędzierska Patrycja, Stefaniak Dominika, Sztuka Julia, Idec Dominika

I

 

III miejsce 

V edycja Turnieju o puchar Donalda Tuska klas pierwszych gimnazjalnych chłopców

 

 

Idec Dawid, Nowak Konrad, Nawrocki Michał, Sorbian Adrian, Trela Mateusz, Cieśla Adrian, Krasoń Michał, Trela Mateusz

I

II miejsce

2.

 

Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego

 

Bidas Mateusz

Zieliński Jakub

Partyka Dominik

II

III

III

I miejsce

2 miejsce

3 miejsce

3.

 

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

Bidas Mateusz

Partyka Dominik

II

III

III miejsce

4.

Gminne rozgrywki w piłkę koszykową dziewcząt

Sztuka Wiktoria, Kamila Kopeć  Kędzierska Natalia, Szewczyk Anna, Koper

 

III miejsce

5.

Gminny konkurs na prezentację multimedialną pt. Skutki zażywania narkotyków

Aleksandra Krajanowska

Dominika Ludwik

I

II

II

III

6.

Gminny konkurs na plakat „Antyreklama narkotykowa”

Marcela Słomianny

Karolina Hara

II

III

II

III

7.

Festiwal Piosenki Religijnej

Grupa 14 uczennic

 

wyróżnienie

8.

Dekanalny konkurs tenisa stołowego

Mateusz Bidas

Paweł Fietko

II

II

I

II

9

Konkurs języka angielskiego „English is easy”

Wiktoria Koper

Wiktoria Sztuka

 Eryka Gugnacka

Natalia Kędzierska

III

III

II

III

I

II

II

III

10

Szkolny konkurs modelarski 

 

 

 

Gminny konkurs modelarski

Jakub Krasoń

Albert Kochańczyk

Hubert Hara

 

Jakub Krasoń

Albert Kochańczyk

III

II

I

 

III

I

I

II

III

 

II

III

ROK SZKOLNY 2013/2014 - II semestr

Lp.

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko

Miejsce

1.                

Turniej piłki nożnej chłopców z okazji Dnia Dziecka

chłopcy : Bidas Mateusz, Chwieja Sebastian, Fietko Paweł, Idec Bartłomiej, Madej Dawid, Cygan Konrad, Hara Hubert, Rzeźnicki Dominik, Kaczyński Maksym

I m.

2.                

Turniej piłki nożnej dziewcząt z okazji Dnia Dziecka

Dziewczęta kl. I: Kroker Nadia, Ludwik Dominika, Szewc Weronika, Dziura Karolina, Bąska Wiktoria, Stadnik Sara, Rycąbel Wiktoria

Dziewczęta kl. II: Koper Wiktoria, Sztuka Wiktoria, Szewczyk Anna, Dąbek Karolina, Furman Patrycja, Kędzierska Natalia, Latawiec Klaudia

II

3.                

Turniej Piłki Nożnej Chłopców o puchar Dyrektora Zespołu Szkół – Gorzyce – 23.05.2014 r.

Drużyna

Michał Kroker – najlepszy zawodnik

II m.

4.                

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej Chłopców – Stalowa Wola – 2.06. 2014 r.

Rzeźnicki Dominik

Cygan Konrad

Chwieja Sebastian

Kroker Michał

Krasoń Jakub, Przybysz Marcin

Drozd Dawid

Kwitkowski Michał

Zieliński Paweł

Piwowar Maciej

Czernecki Maciej

Kucharczyk Jakub

Bednarczyk Radosław

II m.

5.                

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców – Stalowa Wola – 18.02.2014 r.

Cygan Konrad

Kroker Michał

Gumuliński Kamil

Partyka Dominik

Kwitkowski Michał

Kucharczyk Jakub

Czernecki Maciej

Zieliński Paweł

Piotr Fietko

Piwowar Maciej

Drozd Dawid

III m.

6.                

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – Gorzyce – 13.05. 2014 r.

Dziura Karolina

Ludwik Dominika

Sara Stadnik

Kroker Nadia

Koper Weronika

Szewczyk Anna

Kędzierska Natalia

Sztuka Wiktoria

Głowala Agnieszka

Kwitkowska Ewa

Piwowar Weronika

Szewc Iwona

Wilk Karolina

IV m.

7.                

Powiat Gimnazjada w piłkę koszykową chłopców – Stalowa Wola – 11.02.2014 r.

Cygan Konrad

Kroker Michał

Gumuliński Kamil

Partyka Dominik

Kwitkowski Michał

Kucharczyk Jakub

Czernecki Maciej

Zieliński Paweł

Piotr Fietko

Piwowar Maciej

Drozd Dawid

II

8.                

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych na 1000 m

Srebrny medal w Krakowskim Festiwalu Biegów Przełajowych

Międzyszkolne Halowe Zawody Lekkoatletyczne na dystansie 35 m

Grand Prix KKS Victoria w Biegach Przełajowych

Grand Prix w biegach przełajowych o Puchar Starosty Powiatu Stalowowolskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola

XXV Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 maja na 800 m

Wiosenny Bieg po Zdrowie, bieg przełajowy na 1000 m

Czwartki Lekkoatletyczne w biegu na 600 m

Ogólnopolski Mityng lekkoatletyczny
z okazji Jubileuszu KKS Victoria

XXXV Masowe Biegi Przełajowe im. por. J. Sarny 

XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży – bieg przełajowy

XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży – bieg na 300 m

XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży – bieg na 60 m 

Czwartki Lekkoatletyczne w biegu na 300 m

Czwartki Lekkoatletyczne w skoku w dal
z wynikiem 4,40 m

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w biegu przełajowym na dystansie 1000 m. 

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych na 1000 m

XXI Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości na 800 m

Najlepszy wynik w kategorii gimnazjum
w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

XXVI Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 maja na 800 m

Ogólnopolskie zawody lekkoatletycznych
na 300 m.

Kroker Nadia

 III m.

 

II

 

 

I m.

 

I m.

 

 

I m.

 

 

I m.

 

I m.

 I m.

 

 

II m.

 

II m.

 

I m.

 

 

II m.

 

 

I m.

 

I m.

 

I m.

 

 

I m.

 

 

 

V m.

 

I m.

 

 

 II m.

 

 

I m.

 

VI m.

9.                

Turniej szachowy o Puchar Prezesa MZK
w Stalowej Woli dla uczniów szkół gimnazjalnych

Jakub Krasoń

IV

10.             

Rejonowa Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców MOSiR Rudik n/Sanem 27.02.2014r.

Kucharczyk Jakub

Dawid Drozd

Maciej Czernecki

 

VIII

11.             

Dekanalny Turniej tenisa Stołowego – Gorzyce – 1.03.2014 r.

Mateusz Bidas

II

12.             

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczacego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Zbydniów – 1.02.2014 r. – kategoria 14-18lat

Maciej Czernecki

I m.

13.             

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczacego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Zbydniów – 1.02.2014 r. – kategoria do lat 14

Mateusz Bidas

II m.

14.             

VI Powiatowy Konkurs Literacki „Młodzież
a Internet – zagrożenia płynące z Sieci”

Patryk Więch

wyróżnienie

15.             

Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „System Ubezpieczeń Społecznych w Polsce” – Stalowa Wola – 13.03.2014 r.

Patryk Więch, Natalia Paterek, Paweł Fietko

II m.

16.             

XVII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap dekanalny – Gorzyce – w kategorii gimnazjum

Michał Kwitkowski

Marcin Przybysz

  udział

 

17.             

Gminny konkurs matematyczny „Matematyka na 6” –

Dominik Rzeźnicki

III m.

18.             

XV Gminne Wielkie Dyktando o Pióro Wójta

Wiktoria Sztuka

I m.

19.             

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UE

Sara Stadnik

Nadia Kroker

I m.

II m.

20.             

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, kat. 13-16 lat – 1.06.2014 r.

Bartłomiej Idec

I m.

21.             

Gminne zawody wędkarskie – Zbydniów – 25.06.2014

Adam Chwieja

Mateusz Paterek Dawid Kopeć

III m.

22.             

Gminny Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”: III m. –wyróżnienia-,

Hubert Hara

Karolina Hara

Paweł Zieliński, Wiktoria Koper

III m.

III m.

 

wyróznienia

23.             

Szkolny konkurs literacki pt. „Tajemnica bliźniaczek”

Aleksandra Galek

I m.

24.             

Szkolny konkurs czytelniczy:

Ada Puka, Sara Stadnik i Nadia Kroker

I m.

25.             

Konkurs na prezentację multimedialną
z historii: pt. „Poczet królów i książąt polskich – Jagiellonowie”

Anna Szewczyk

I m.

28.

Szkolny konkurs z geografii:

Dominika Ludwik

Weronika Drozd

Adrianna Puka

Anna Szewczyk

I m.

II m.

III m.

IV m.

ROK SZKOLNY 2013/2014 - I semestr

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska  - eliminacje gminne –  III m.
IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska  - eliminacje gminne chłopców i dziewcząt–   I m.
Puchar Premiera Donalda Tuska  - eliminacje wojewódzkie dziewcząt – III m.
Ogólnopolska Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013 „ zorga
nizowana przez Stowarzyszenie producentów i Dziennikarzy Radiowych Projekt „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - Im. (Adrianna Puka) i II m. (Weronika Drozd)

Gminny Turniej Tenisa Stołowego - I m. drużynowo , najlepszy tenisista - Jakub Kucharczyk
Powiatowa Gimnazjada w Tenisie Stołowym Chłopców - II m.
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Turbia - I m. Najlepszy bramkarz: Konrad Cygan i Sara Stadnik, Najlepszy zawodnik:  Michał Kroker i Dominika Ludwik
Gminna Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt - III m.
Gminna Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców - I m.
Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców - III m.
Gminny Turniej Koszykówki chłopców- I m.
Gminny Turniej Koszykówki dziewcząt - III m.

Powiatowa Gimnazjada w Koszykówce Chłopców Stalowa Wola - II m.
Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”  Gminny Ośrodek Kultury w Zaleszanach: Karoli na Hara i Hubert Hara - III m., Wiktoria Koper i Paweł Zieliński - wyróżnienie

Nadia Kroker:

·  III miejsce - Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych na 1000 m
·  Srebrny medal w Krakowskim Festiwalu Biegów Przełajowych
·  I miejsce - Międzyszkolne Halowe Zawody Lekkoatletyczne na dystansie 35 m
·  I miejsce  - Grand Prix KKS Victoria w Biegach Przełajowych
·  I miejsce - Grand Prix w biegach przełajowych o Puchar Starosty Powiatu Stalowowolskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola
·  I miejsce - XXV Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 maja na 800 m
· I miejsce - Wiosenny Bieg po Zdrowie, bieg przełajowy na 1000 m
   I miejsce - Czwartki Lekkoatletyczne w biegu na 600 m
  
Srebrny medal - Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny z okazji Jubileuszu KKS Victoria
· II miejsce - XXXV Masowe Biegi Przełajowe im. por. J. Sarny 
·   I miejsce  - XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży – bieg przełajowy
· II miejsce  - XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży – bieg na 300 m
·  I miejsce -  XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży – bieg na 60 m 
·   I miejsce - Czwartki Lekkoatletyczne w biegu na 300 m
·  I miejsce - Czwartki Lekkoatletyczne w skoku w dal z wynikiem 4,40
·  I miejsce - Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegu przełajowym na dystansie 1000 m. 
·  V miejsce  - Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych na 1000 m
·  I miejsce -  XXI Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości na 800 m
·  Najlepszy wynik w kategorii gimnazjum w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
·  II miejsce - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 ·  I miejsce - XXVI Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 maja na 800 m 

 ROK SZKOLNY 2011/2012

1. I, II, III miesjce w konkursie plastycznym "Bożonarodzeniowa plastyka obrzędowa" - Paula Woźniak, Dominika Partyka, Kasia Kopeć
2. Udział w rejonym etapie konkursu przedmiotowego z geografii - Martyna Rymanowska
3. IV i V miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Kacper Kalbarczyk, Krzysztof Bielecki
4. I miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- drużyna - Jakub Gębala, Kacper Kalbarczyk, Jakub Kucharczyk, - udzial w eliminacjach powiatowych - IV miejsce
5. II i III miejsce w gminnym konkursie matematycznym "Matematyka na 6" - Kuba Gebala, Patryk Więch
6. II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłkę siatkową chlopców i III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w pikę siatkową dziewcząt
7. I miejsce w Turnieju Mikolajkowym w piłkę nożna chlopców org. prze PG w Turbi
8. III miejscew pilke nożna chłopców i III miejsce w siatkówce dziewczat w turnieju miedzyszkolnym oraganizowanym przez Zespoł Szkól w Gorzycach z okazji dni otwartych
9. IV miejsce W Powiatowym Turnieju Tenisa Stolowego - drużyna Kamil Kucharczyk, Mateusz Siek, Mateusz Drozd
10. I i III miejsce oraz wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim "Kultura na imprezach masowwych - czy to w ogóle możliwe" - konkurs organizowany przez PB w Stalowej Woli, Starostwo Powiatowe i Komendę Policji - Iza Jarosz, Dominika Partyka, Krystian Jędral
11. I i II miesjce w konkursie plastycznym "Wielkanocna plastyka obrzędowa"
12. Udział w dekanalnym konkursie wiedzy biblijnej - Krystian Jędral

ROK SZKOLNY 2010\2011
1. I miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- II miejsce w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (drużyna - Jakub Gębala, Jacek Gębala, Kacper Kalbarczyk)
2.II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Kacper Kalbarczyk, udzial w powiatowych eleminacjach.
3. II miejsce w powiatowym konkursie ekonomicznym "Czlowiek w świecie pieniądza" - drużyna: Jacek Gębala, Mateusz Stadnik, Mateusz Ludian
4. I i II miejsce w powiatowym konkursie literackim "Dopalacze - śmiertelne kolekcjonertswo" - Katarzyna Idec, Justyna Popek
5. II miejsce -Justyna Popek i wyrożnienie - Krystian Jędral w powiatowym konkursie literackim "Młodość wolna od alkoholu"
6. I miesjce w XII Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy - Jacek Gębala
7. I i II miesjce w konkursie plastycznym "Wielkanocna plastyka obrzędowa" - Aneta Nowakowska, Dominika Szelest
8. Udział w dekanalnym konkursie wiedzy biblijnej - Krystian Jędral
9. II miejsce Magdalena Zielińska oraz wyróżnienie Weronika Cieśla w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

ROK SZKOLNY 2009\2010
1.I miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- III miejsce w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (drużyna - Aneta kucharczyk, Monika Kaczyńska, Jacek Gębala)
2.I, III miejsce oraz wyróznienie w konkursie plastycznym pn. "Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda" - Barbara Krzysztofka, Maciej Czaja
3. I, II, III miejsca w Wojewodzkim Konkursie Origami - Agnieszka Chwieja, Monika Kaczyńska, Weronika Fietko, Klaudia Więch, Dominika Szelest
4. III i IV miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Natalia Soból i Dominika Szoja
5. I miejsce w XI Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy - Monika Kaczyńska
6. II miejsce w gminnym konkursie matematycznym "Matematyka na 6" - Kinga Cygan

ROK SZKOLNY 2008\2009

    Dwa drugie miejsca w wojewódzkim konkursie "W świecie origami"
    I miejsce w konkursie krasomówczym w IV powiatowym sejmiku uczniowskim ph."Mała Ojczyzna - miejsca nieznane,
    niezwykłe, magiczne", III miejsce w konkursie fotograficznym i III miejsce w plastycznym
    I miejsce w etapie gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
    III miejsce w etapie gminnym Wiedzy Pozarniczej
    Laureaci I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Internecie DialNet Masters (4 osobowa drużyna)
    III miejsce w Gminnym Turnieju Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego GKRPA
    2 uczennice w etapie wojewódzkim konkursu przedmiotowego z geografii
    Wyróżnienie (2 uczennice) w rejonowym konkursie wiedzy biblijnej
    II miejsce w I Gminnym Konkursie Matematycznym
    III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłke Siatkową Dziewcząt
    IV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Pilke Koszykowa Dziewczat

ROK SZKOLNY 2007\2008

    I i III miejsce w IX Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy
    I, II, III miejsce w wojewódzkim konkursie "W świecie origami"
    Dwa drugie miejsca w powiatowym sejmiku uczniowskim ph."Patroni naszych ulic"
    Laureaci II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Internecie DialNet Masters (4 osobowa drużyna)
    I miejsce w Gminnym Turnieju Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego GKRPA
    5 uczniów w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych z chemii, j. polskiego, j. angielskiego
    Wyróżnienie (2 uczennice) w rejonowym konkursie wiedzy biblijnej
    II miejsce w I Gminnym Konkursie Matematycznym
    I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłkę Nożną
    III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w p\Piłke Koszykową

ROK SZKOLNY 2006\2007

    I miejsce w konkursie powiatowym "Drogi do niepodległości i pierwsze lata II Rzeczypospolitej"
    Dwie finalistki w konkursie przedmiotowym z chemii
    I i II miejsce w VIII Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy
    I, II, III miejsce w wojewódzkim konkursie "W świecie origami"
    I i III miejsce w biegach przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Stalowa Wola
    I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych na 1000m
    II miejsce na Powiatowej Gimnazjadzie w Koszykówce Chłopców
    III miejsce w Gminnym Turnieju Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego GKRPA
    I miejsce w gminnym konkursie na najpiękniejsze opowiadanie "Gawędy czas zacząć"
    III miejsce w dekanacie "Znajomość Pisma Świętego"

ROK SZKOLNY 2005\2006

    II miejsce na Powiatowej Gimnazjadzie w Koszykówce Chłopców
    II miejsce w etapie gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
    I i II miejsce w VII Dyktandzie o Pióro Wójta Gminy
    II miejsce w gminnym Turnieju Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego GKRPA

wtorek, 11 marzec 2014 18:33

Kadra

Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom nauczania. Grono pedagogiczne to ludzie pełni inicjatywy, zaangażowani w swoją pracę, umiejący nawiązać kontakt z młodzieżą.

Dyrektorem szkoły jest mgr Małgorzata Janusz

KADRA NAUCZYCIELSKA

Lp.

Imię i nazwisko

Kwalifikacje do nauczania

1.

Joanna Caputa

j. polski, historia

2.

Anna Cisowska

pedagog, plastyka, muzyka

3.

Małgorzata Cygan

Matematyka, technika

4.

Wiesław Czernecki

geografia

5.

Jolanta  Fietko

Biologia, biblioteka

6.

Barbara Grzywacz

edukacja wczesnoszkolna, biblioteka

7.

Marta Juda

religia, muzyka, plastyka

8.

Jerzy Krajanowski

technika, wychowanie fizyczne, informatyka

9.

Beata Krysa

pedagogika specjalna

9.

Zofia Krzysztofka

edukacja wczesnoszkolna, plastyka

10.

Urszula Kulaga

nauczyciel specjalista

11.

Ks. Zygmunt Lipiec

religia

12.

Monika Malczewska

wdż

13.

Danuta Marut - Krajanowska

historia, wos, j. polski

14.

Gabriela Mazur

logoeda

15.

Dorota Motyka

j. angielski, j.  niemiecki

16.

Renata Niewczas

chemia, informatyka, matematyka

17.

Teresa Piotrowska

edukacja wczesnoszkolna

18.

Alina Piwowar

przyroda, oligofrenopedagogika

19.

Eugenia Rembisz

wych. przedszkolne

 20.

Hanna Stec-Szkudlarek

fizyka

21.

Adam Surma

wychowanie fizyczne, edb

22.

Justyna Tuderek

surdopedagog

23.

Liliana Wróbel

j.angielski

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
wtorek, 11 marzec 2014 18:25

Uczniowie, samorząd

ROK SZKOLNY 2018/2019

W GIMNAZJUM JEST:   1 KLASA - 25 uczniów
W SZKOLE PODSTAWOWEJ: 8 KLAS 130 UCZNIÓW+ ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY- 14 DZIECI
S a m o r z ą d  U c z n i o w s k i  
Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie a grupa uczniów wybierana do  Rady Samorządu Uczniowskiego jest organem reprezentującym  wszystkie sprawy uczniowskie.
We wrześniu 2018r. odbyły się wybory do Rady Samorządu i wybory opiekuna.


Przewodniczący SU: GABRIELA KWITKOWSKA kl. VII


Zastępca przewodniczącego:  Dominika Kwitkowska kl.VIII

 

Opiekunem samorządu została Pani Dorota Motyka

CO MOŻE SAMORZĄD?
Samorząd uczniowski posiada różne kompetencje, które wyznaczone zostały przez różne przepisy i akty prawne. I tak:

    Samorząd uczniowski ma prawo do zgłaszania uwag i opinii do programu wychowawczego szkoły. Program wychowawczy gimnazjum uchwala rada pedagogiczna po zasięgnięciu opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
      
    Samorząd uczniowski opiniuje fakt skreślenia ucznia z listy uczniów, gdy na podstawie uchwały rady pedagogicznej dyrektor szkoły zdecyduje się zastosować ten rodzaj kary. Dyrektor szkoły lub placówki może, w drodze decyzji, skreślić ucznia z listy uczniów w przypadkach określonych w statucie szkoły lub placówki. Skreślenie następuje na podstawie uchwały rady pedagogicznej, po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego.
    
    Samorząd uczniowski wraz z radą pedagogiczną i radą rodziców może wnioskować do jednostki prowadzącej szkołę o nadanie szkole imienia. Gimnazjum nadaje imię organ prowadzący na wniosek rady szkoły lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorz±du uczniowskiego.

    Samorząd uczniowski współdziała z władzami szkoły i wychowawcami klas, uzgadnia z nimi ważniejsze przedsięwzięcia,

    Samorząd Uczniowski przedstawia opinie i potrzeby uczniów dyrekcji i radzie pedagogicznej.
    

Najszerzej uprawnienia samorządu uczniowskiego w szkole określa Ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty, rozdział 4 - Społeczne organy w systemie oświaty, art. 55.

wtorek, 11 marzec 2014 18:09

O Zbydniowie

Zarys historyczny Zbydniowa

Zbydniów -to wieś, leży na trasie Stalowa Wola - Sandomierz,  na terenie powiatu stalowowolskiego, w  województwie podkarpackim, w Gminie Zaleszany. Jest jednym z 13 sołectw na terenie gminy o powierzchni 983 ha, jest drugą pod względem powierzchni wsią gminną, zamieszkuje ją ok.1200 osób. Historia wsi związana jest z historią rodu Horodynskich,właścicieli Zbydniowa od XIX wieku do 1943r.

Zbydniów wywodzi się od imienia Zbigniew. Jest to nazwa miejscowości rodzaju patronicznego, często występująca w nazewnictwie starych miejscowości. Tak też jest i ze Zbydniowem.
Przez całe wieki wieś leżała bezpośrednio nad Sanem, a właściwie nad jednym z głównych koryt rzeki. Na równinnym terenie pociętym rozlewiskami rzecznymi występują niewielkie
wyniosłości o deniwelacji ok. 1 do 3 metrów, z których jedną zajął dwór, a pozostałe wieś w okolicy dzisiejszych dzielnic wsi: Piasek, Dąbie, Kółko, Szkoła, Ligaw. Lokalizacja wsi nad dużą rzeką oraz na północnym skraju lasów w Puszczy Sandomierskiej dawała mieszkańcom możliwość korzystania z tego dobra. Dlatego też od najdawniejszych czasów historycznych teren wsi zamieszkany był przez ludność trudniącą się rybołówstwem i myślistwem. Zbydniów od najdawniejszych czasów pelnił funkcję ośrodka osadniczego dla okolicznych wsi, które powstały później jako osiedlane wolnizny (Dzierdziówka, Majdan Zbydniowski, a może i Kotowa Wola.) Od połowy XIV wieku Zbydniów występuje jako ośrodek dóbr królewskich, rządząc się prawem niemieckim i posiadając sołtysa z wydzielonym łanem sołtysim. Prawdopodobnie już od wczesnego średniowiecza wieś odchodziła od pierwotnej gospodarki opartej na rybactwie i łowiectwie, a w wyniku karczowania nadrzecznych lasów łęgowych stawała się wsią typowo rolniczą. Świadczy o tym urbanistyczny układ zabudowy wsi w typie okolnicy, charakterystyczny dla wsi formowanych w średniowieczu oraz niwowy układ pól, który zachował się do czasów dzisiejszych. Jak daleko sięgają początki historyczne Zbydniowa? Z pewnością przynajmniej do XII wieku. Danina dziesięciny oddawana była - do XIX wieku - plebanowi kościoła św. Wita w Gorzycach, który powstał w XII w., nie zaś plebanowi kościoła św. Mikołaja w Zaleszanach, który powstał ok. 1270 roku i od początku swego istnienia był kościołem parafialnym dla Zbydniowa. Taki układ potwierdza, że Zbydniów istniał jeszcze przed powstaniem parafii w Zaleszanach. Jan Długosz w 2 połowie XV wieku wymienia Zbydniów jako wieś królewską posiadającą 14 kmieci gospodarujących na 43,5 łanach roli, 4 zagrodników z rolą, 4 komorników z bydłem, 6 komorników bez bydła oraz 2 rzemieślników. We wsi był również oddzielny łan sołtysi. Cała królewszczyzna Zbigniew była oddana przez długi okres czasu w zastaw różnym rodzinom szlacheckim za pożyczki pieniężne zaciągnięte przez skarb królewski. W roku 1408 król Władysław Jagiełło, szykujący się do wojny z Krzyżakami, dał w dzierżawę Zbigniew w zastaw za pożyczkę Krystianowi Ostrowskiemu.Następnie królewszczyzna Zbigniew była w posiadaniu możnych rodów Rzeczypospolitej, też jako zastaw. Posiadali ją m. in. Filrejowie z Dąbrowicy i Leszczyńscy z Baranowa, od których na mocy przywileju królewskiego wydanego 27 marca 1607 roku w Krakowie dzierżawę przejęli średniej zamożności szlachcic sandomierski Walenty Czermiński i jego syn Ignacy, jako zwykli dzierżawcy królewszczyzny. Rodzina Czermińskich posiadała Zbydniów przez kilkadziesiąt lat, aż do drugiej połowy XVII wieku. Wtedy to wielkie królewszczyzny w starostwie sandomierskim przejęli książęta Lubomirscy, którzy trzymali je przez 120 lat do końca I Rzeczypospolitej szlacheckiej. W II poł. XVIII wieku właścicielem Zbydniowa był Jerzy Dembiński. Od końca XVIII w. Zbydniów należał do rodziny Horodyńskich. Ok. 1797 r. majątek nabył Dominik Horodyński ożeniony z Kunegundą Brochowską, a po nim gospodarowali w nim jego dwaj synowie: Onufry (ur. 1798) i Bogusław (1802-1866). W latach 1798-1806 Horodyńscy wznieśli dwór, który istnieje do dzisiejszego dnia, i założyli park romantyczny w typie angielskim z sadzawką. To właśnie z tej wsi 19 marca 1833 roku wyruszyła za San do Królestwa Polskiego wyprawa pułkownika Józefa Zaliwskiego mająca na celu wzniecenia powstania w zaborze rosyjskim. Uczestnikami tej wyprawy byli ówcześni właściciele Zbydniowa, bracia Bogusław i Onufry Horodyńscy. Ujęci, zapłacili za to długoletnim więzieniem - Onufry zmarł we Lwowie, a Bogusław, po kilku latach spędzonych w więzieniach w Kuffsteinie i Spielbergu, został zesłany do Lublany, skąd powrócił w roku 1844. W następnych latach dobra w Zbydniowie należały najpierw do najstarszego syna Bogusława Horodyńskiego i Zofii z Wierzbickich (1825-1900), Bogusława Onufrego (1850-1896), ożenionego z Antoniną z Podleskich, a następnie do młodszego, Zbigniewa (1851-1930), ożenionego z Marią z Podleskich (1861-1933).
Ostatnim właścicielem był syn Zbigniewa i Marii Horodyńskich, Zbigniew Bogusław Horodyński (1887-1943), który wraz z żoną, Zofią z Gieczewiczów (1892-1943), i innymi członkami rodziny Horodyńskich został zamordowany przez SS w Zbydniowie dnia 24 czerwca 1943.

O historii rodu Horodynskich mozna dowiedziec sie ze strony Stowarzyszenia Dar Serca dzialajacym przy Poblicznej Szkole Podstawowej w Zbydniowie im Rodziny Horodynskich - www.darzbydniow.dbv.pl

 

Strona 2 z 2

Kalendarz

grudzień 2018
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
styczeń 2019
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Licznik odwiedzin

Dzisiaj35
Wczoraj82
Ten tydzień393
Ten miesiąc1070
Razem101458

Currently are 28 guests and no members online

Poczta