.

poniedziałek, 28 styczeń 2019 22:48

Sportowy sukces

Napisane przez 

 Dnia 23 stycznia 2019 r w hali sportowej  SP nr 5 w Nisku odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej  w kategorii dziewcząt.

Do zawodów zgłosiły się :

·         Mistrz powiatu Tarnobrzeskiego - SP nr 10 w Tarnobrzegu,

·         Mistrz powiatu Stalowowolskiego - PSP w Zbydniowie,

·         Mistrz powiatu niżańskiego SP nr 5 w Nisku.

Dziewczęta w pierwszym spotkaniu, PSP Zbydniów – SP Nisko, wykazały ducha sportowej rywalizacji. Po bardzo zaciętym spotkaniu, w którym walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund,  zdobywając bramkę, zremisowaliśmy   8 do 8. O wygranej zadecydowały rzuty karne. Bardzo dobry występ bramkarek, brakowało skutecznych rzutów do bramek i doświadczenia.

Po 12 kolejce tego stałego fragmentu gry nasze szczypiornistki zachowały więcej precyzji i zimnej krwi, wygrywając 2 do 1.

W drugim spotkaniu, PSP Zbydniów – SP nr 10 Tarnobrzeg, pewne i  zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny 10 do 3.

W spotkaniu o drugie miejsce, SP nr 5 Nisko  - SP nr 10 Tarnobrzeg, wynik 10 do 7.

Tabela:

1 miejsce  - PSP Zbydniów

2 miejsce SP nr 5 Nisko

3 miejsce SP nr 10 Tarnobrzeg

Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie: Kwitkowska Gabriela, Sara Sarosiek, Galek Katarzyna, Jurczyk Aleksandra, Cieśla Emilia, Jędral Natalia, Sokólska Gabriela, Piwowar Julia, Czernecka Julia, Sobol Marcelina.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a drużyny wykazywały się wielką wolą walki i ambicją, grając przy tym fair play.

Po sukcesie w tym turnieju cała drużyna została zaproszona przez Trenera na pizzę do Pizzerii Fiori w Stalowej Woli. Piłka ręczna to wymagająca, bardzo kontaktowa dyscyplina sportu. Nie można jej dlatego do końca traktować w kategorii zabawy, mimo tego cieszy się ona dużą popularnością – podkreśla Adam Surma Trener szkolnej drużyny PSP Zbydniów.

Dziewczęta będą reprezentować szkołę oraz Gminę Zaleszany na rozgrywkach półfinałowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Ze sportowym pozdrowieniem

Adam Surma

Czytany 504 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 styczeń 2019 23:06