.

poniedziałek, 21 styczeń 2019 00:20

Akademia Młodych Orłów

Napisane przez 

 

 

W dniu 17.01.2019  roku w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu  uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Horodyńskich w Zbydniowie Gabriela Kwitkowska uczestniczyła w Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Mobilna Akademia Młodych Orłów to ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej. Częścią szkolenia jest trening pokazowy oraz gra selekcyjna dla najlepszych zawodników lokalnych klubów (chłopców i dziewczynek) w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat). Projekt Mobilnego AMO oparty jest na dwóch filarach: edukacyjnym i selekcyjnym. Projekt obejmuje jednolity program szkolenia, zgodny z najnowszymi trendami i praktyczne pokazy treningu dzieci. Filar selekcyjny dotyczy obserwacji i wyłaniania wyróżniających się dzieci pod kątem Letniej Akademii Młodych Orłów i Zimowej Akademii Młodych Orłów. W szkoleniu uczestniczył też znany i ceniony trener piłkarski, jeden z najlepszych, Jacek Zieliński. Był trenerem między innymi: Siarki Tarnobrzeg, Tłoków Gorzyce, Korony Kielce, Górnika Łęczna, Piasta Gliwice, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, Lecha Poznań, Polonii Warszawa, Cracovii i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.
     Gabriela Kwitkowska ma bardzo duże umiejętności piłkarskie i chęci do gry. Została zauważona przez trenerów AMO  i zaproszona na następne szkolenie. Gratulujemy naszej uczennicy osiągnięcia, życząc jej dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowym pozdrowieniem

Adam Surma

Czytany 569 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 styczeń 2019 00:23