.

poniedziałek, 21 styczeń 2019 00:09

Białe szaleństwo

Napisane przez 

 


Wyjazd na narty do miejscowości Suche k/Zakopanego

 

W dniach 9 - 13 stycznia 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Horodyńskich z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbydniowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Skowierzynie uczestniczyli w pięciodniowej „Białej Szkole”. Celem przedsięwzięcia było promowanie narciarstwa zjazdowego wśród wszystkich uczniów bez względu na status majątkowy i posiadanie specjalistycznego wyposażenia.

Jeden z pensjonatów w miejscowości Suche był naszą bazą noclegową. Oferował on trzy gorące posiłki w ciągu dnia. Mieliśmy także do dyspozycji stok narciarski, znajdujący się niedaleko budynku.  Uczniowie naszej szkoły zostali objęci opieką instruktorską i zaopatrzeni w karnety, umożliwiające korzystanie z infrastruktury narciarskiej.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, opanowując elementarne umiejętności jazdy łukami płużnymi i doskonaląc jazdę równoległą. Poznali zasady posługiwania się urządzeniami i sprzętem narciarskim oraz zasady bezpiecznego przebywania na stoku. 

Młodzież oprócz jazdy na nartach skorzystała dwukrotnie  z atrakcji w zakopiańskim Aquaparku, gdzie zregenerowali swoje siły.

Podczas wyjazdu zostały w pełni zrealizowane cele i założenia programowe sportowej imprezy: aktywny wypoczynek, współdziałanie w zespole, integracja uczestników wyjazdu, opanowanie podstawowych technik zjazdowych na nartach, poznanie walorów turystycznych okolicy.Dowiedzieliśmy się również, że aby coś osiągnąć, trzeba walczyć do końca, bo „kto nie próbuje, ten nie ma”.

W drodze powrotnej pobyt w MC Donald w Tarnowie przysporzył uczniom wiele radości. Smaczny posiłek sprawił, że ten dzień był jeszcze przyjemniejszy.

Wszyscy zgodnie uznali wyjazd za bardzo udany. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wspólnej wyprawy.

Kierownikiem  wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Surma. Wyjazd nie odbyłby się bez opieki nauczycieli - Zofii Krzysztofki i Pawła Bednarza.    Serdecznie dziękuję.

Do realizacji wyjazdu na narty  przyczynili się sponsorzy, którzy w dużym stopniu pomogli w jego organizacji:

·         FIRMA   METAL -  SYSTEM SP. Z O.O. ODZIAŁ ZBYDNIÓW 293 -  PREZES GRZEGORZ RUTYNA

·         Rodzic -  Krzysztof Kwitkowski

·         Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zaleszanach

Dzięki Waszej pomocy i wsparciu zrealizowaliśmy tegoroczny plan.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc i życzliwość. DZIĘKUJEMY!

 

Wyjazd zorganizował, pozyskał sponsorów, sprawozdanie sporządził  

UKS ZBYDNIÓW  - ADAM SURMA

Czytany 527 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 styczeń 2019 00:14