.

niedziela, 16 grudzień 2018 09:08

Profilaktyka

Napisane przez 

 

„…Idź własną drogą,
bo w tym cały sens istnienia
żeby umieć żyć”.

      4 grudnia 2018r. w naszej szkole zorganizowano  Dzień Wolności od Nałogów. Był on  okazją do podsumowania działań, jakie podjęto w ramach realizacji projektu „Życie nie po to jest by ... czyli o profilaktyce w sztuce, sporcie i plastyce”.

       Projekt został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zaleszanach. Uczniowie  klas IV –VI przygotowali scenki dramowe  ukazujące zgubne skutki ulegania nałogom. Najmłodsi w  muzyczno-tanecznym repertuarze promowali modę na zdrowe odżywianie.

       Wiele emocji wzbudził Turniej Rodzin pod hasłem ,,Uzależnia mnie tylko sport ”. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny w składzie mama, tata i dziecko.
      Podczas uroczystości wyeksponowano plakaty wykonane przez poszczególne klasy.  Temat prac dotyczył profilaktyki uzależnień: „Bliżej siebie, dalej od nałogów”.  Artystyczne interpretacje dzieci potwierdziły, że świat bez środków uzależniających jest kolorowy, wesoły i bezproblemowy. Wymowne hasła skłaniały rodziców do refleksji, a młodzież do mądrych wyborów.

         Podejmowane zadania stanowiły ciekawy sposób realizacji pasji artystycznych uczniów i umiejętne ich połączenie z treściami profilaktycznymi.

 

Czytany 572 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 grudzień 2018 09:34