.

niedziela, 09 grudzień 2018 09:20

Sport

Napisane przez 

 6 grudnia 2018 r. w hali sportowej w Zaklikowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystąpiły cztery zespoły, reprezentujące szkoły z terenu Powiatu Stalowowolskiego: PSP Przyszów, PSP Stalowa Wola, PSP Zaklików, PSP Zbydniów.

Celem imprezy była popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrza powiatu stalowowolskiego, reprezentanta na zawody rejonowe. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, dwa razy po 8 minut. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a drużyny wykazywały się wielką wolą walki i ambicją grając przy tym fair play.      

Wyniki spotkań:

·         Zbydniów – Stalowa Wola 1-1 (w rzutach karnych nasz zespół wygrał 2:1 - rywalizacja w rzutach karnych była bardzo zacięta, a zwycięską bramkę zdobyliśmy dopiero w 16 kolejce rzutu karnego)

·         Zbydniów – Zaklików  8 – 3

·         Zbydniów – Przyszów 6 – 2

·         Zaklików – Przyszów 2 – 9

·         Stalowa Wola -  Przyszów 4 -2

·         Stalowa Wola – Zaklików 6 -2

Tabela końcowa:

1 miejsce PSP Zbydniów - 6 pkt.

2 miejsce PSP Stalowa Wola - 4 pkt.

3 miejsce PSP Przyszów - 2 pkt.

4 miejsce PSP Zaklików - 0 pkt.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Gabriela Kwitkowska, Katarzyna Galek, Sara Sarosiek, Natalia Jędral, Julia Czernecka, Aleksandra Jurczyk, Emilia Cieśla, Julia Piwowar, Marcelina Sobol, Gabriela Sokólska.

Nasz wynik należy uznać za celujący, związku z czym serdecznie dziękuję wszystkim zawodniczkom za ciężką pracę i wysiłek, włożony zarówno w przygotowanie do zawodów, występ na zawodach, jak i za wzorową postawę , promowanie i reprezentowanie naszej szkoły oraz Gminy Zaleszany.

Na zakończenie drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. 

Mistrzostwo Powiatu Stalowowolskiego zdobyły dziewczęta z PSP Zbydniów, uzyskując w ten sposób awans na zawody rejonowe.   Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Ze sportowym pozdrowieniem

Adam Surma

Czytany 573 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 09 grudzień 2018 10:19