.

poniedziałek, 26 listopad 2018 00:12

Biblioteka

Napisane przez 

 

Krótkim apelem podsumowaliśmy działania na rzecz czytelnictwa. Uczennice klasy VII przedstawiły kilka ciekawostek z dziejów książki, na slajdach pokazane zostały pierwsze książki: gliniane, papirusowe, pierwsze książki rękopiśmienne – prawdziwe dzieła sztuki. Przekazano krótką historię książki drukowanej. Zebrani usłyszeli najciekawsze myśli naszych uczniów, którzy pisali krótkie przemyślenia  na temat: ,,Wartość książki w moim życiu”. Ponieważ temat przewodni Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiał: ,,Książka to przyszłość”, pokazano ciekawą prezentację, przygotowaną przez dwóch uczniów kl. VIII na temat: ,,Czytanie bez dźwigania” – czyli wszystko o ebookach, ich wady i zalety. Posumowany został także konkurs plastyczny na plakat promujący czytelnictwo. Oddano wiele ciekawych prac, które zaprezentowane były na gazetce na korytarzu szkolnym. Wyróżniono i nagrodzono sześć najciekawszych prac.

Puentą naszego spotkania było stwierdzenie: „Cieszmy się faktem, że dzisiaj książkisą ogólnodostępne i korzystajmy z tego, często po nie sięgając”, bo jak mówi poeta: książka to nasz szczery, mądry i - jak pokazują wieki - nieodłączny przyjaciel.

Trudno ocenić, co jest lepsze - książka w formie tradycyjnej czy cyfrowy e-book, który czytamyza pośrednictwem czytnika e-booków.  Jednak najważniejsze żebyśmy po prostu nie zapominali o czytaniu.

Czytany 1105 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2018 00:31
Więcej w tej kategorii: « Akcja charytatywna Sport »