.

sobota, 06 październik 2018 20:44

Wycieczka...

Napisane przez 

 

 

5 października 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum i VIII  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Horodyńskich w Zbydniowie w ramach „Dnia Otwartego Koszar” udali się z wizytą do 3 Batalionu Inżynieryjnego, stacjonującego w Jednostce Wojskowej w Nisku.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki, specyfiką służby oraz obejrzenie sprzętu. Zwiedzanie rozpoczęli od  sali konferencyjnej, gdzie poznali krótką historię  jednostki. Żołnierze, opiekujący się wyposażeniem, udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów. Głównym  punktem zwiedzania był udział w uroczystym apelu wojskowym. Duże wrażenie na zebranych wywarła defilada przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.  Następnie uczniowie z bliska oglądali wozy bojowe. Wszyscy chętnie zaglądali do ich wnętrza, a ci bardziej zainteresowani mogli usiąść za kierownicą. Zwiedzający z ogromnym zainteresowaniem słuchali żołnierza, który oprowadzał ich po jednostce.

Gospodarze przygotowali dla gości wiele atrakcji, ale największą niespodzianką była wojskowa grochówka, którą uczniowie zjedli z apetytem. Wycieczka dostarczyła młodzieży mnóstwa wrażeń, a piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Wycieczkowicze zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Dziękujemy dowództwu i żołnierzom za możliwość zwiedzenia  jednostki  z nadzieję na powtórkę wyprawy w przyszłym roku.

 

Kierownik wycieczki Adam Surma

Czytany 1716 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 20:48