.

piątek, 29 czerwiec 2018 14:21

W letniej konwencji

Napisane przez 

 

Zbliża się ulubiona pora roku wszystkich uczniów i nauczycieli. Lato nadchodzi wielkimi krokami.

Młodzież z naszej szkoły miała okazję wziąć udział w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka, organizowanych przez Okręg PZW w Tarnobrzegu. Uczniowie już o godzinie szóstej rano wyruszyli wraz z kolegami z Zaleszan do Klimontowa nad zalew "Szymanowice". Naszą szkołę reprezentowała drużyna, do której należeli: Hubert Madej, Jakub Idec, Łukasz Czernecki oraz Julia Jakubik. Ponadto każdy został klasyfikowany indywidualnie. Na miejscu uczestnicy przystąpili do losowania stanowisk. Każde dziecko otrzymało w prezencie opakowanie zanęty. Następnie rozpoczęły się przygotowania. Do zadań uczestnika należało zaniesienie wyposażenia wędkarskiego na stanowisko - co wbrew pozorom nie było łatwym zadaniem, zrobienie zanęty oraz dokładne uzbrojenie wędki. Pogoda nadawała się bardziej na plażowanie, niż wędkowanie. Na niebie nie widniała ani jedna chmurka. Żerowanie ryb nie było intensywne, co zadecydowało o niskich wynikach. Z pewnością przyczyniła się do tego wysoka temperatura oraz rozgrywanie zawodów  w godzinach południowych. Jedynie sto gramów zabrakło uczniom naszej szkoły, aby zwyciężyć. Uplasowali się oni na drugim miejscu z wynikiem 3080 g. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce zdobyła Julia Jakubik, IV Jakub Idec. V miejsce przypadło natomiast Hubertowi Madejowi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Uczniowie powrócili do domów z uśmiechem na twarzy.

 

Czytany 2247 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 czerwiec 2018 14:26