.

niedziela, 06 maj 2018 22:28

Ważne rocznice

Napisane przez 

 

 

W piątek 27 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbydniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie ze szkoły podstawowej zaprezentowali program artystyczny, w którym  przedstawili - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna.

Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Przenosząc nas w minione wieki, nasi aktorzy przypomnieli karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości.

Czytany 2719 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2018 22:31
Więcej w tej kategorii: « Wycieczka Kurier Szkolny »