.

niedziela, 21 styczeń 2018 21:32

Suche 2018

Napisane przez 


W dniach 8 - 12 stycznia 2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Zbydniowie uczestniczyli w pięciodniowej „Białej Szkole”. Celem przedsięwzięcia było promowanie narciarstwa zjazdowego wśród wszystkich uczniów bez względu na status majątkowy i posiadanie specjalistycznego wyposażenia.

Jeden z pensjonatów w miejscowości Suche była naszą bazą noclegową. Oferował on trzy gorące posiłki w ciągu dnia. Mieliśmy także do dyspozycji stok narciarski, znajdujący się niedaleko budynku.  Uczniowie naszej szkoły zostali objęci opieką instruktorską i zaopatrzeni w karnety, umożliwiające korzystanie z infrastruktury narciarskiej.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, opanowując elementarne umiejętności jazdy łukami płużnymi i doskonaląc jazdę równoległą. Poznali zasady posługiwania się urządzeniami i sprzętem narciarskim oraz zasady bezpiecznego przebywania na stoku.  

Młodzież oprócz jazdy na nartach korzystała także z innych uroków zimy. Piesza wycieczka na Gubałówkę obfitowała w bitwy na śnieżki i podziwianie krajobrazu Tatr.  Narciarze, w pierwszy dzień po podróży,  zregenerowali swoje siły w zakopiańskim Aquaparku.

Podczas wyjazdu zostały w pełni zrealizowane cele i założenia programowe sportowej imprezy: aktywny wypoczynek, współdziałanie w zespole, integracja uczestników wyjazdu, opanowanie podstawowych technik zjazdowych na nartach, poznanie walorów turystycznych okolicy.Dowiedzieliśmy się również, że aby coś osiągnąć, trzeba walczyć do końca, bo „kto nie próbuje, ten nie ma”. Wszyscy zgodnie uznali wyjazd za bardzo udany. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wspólnej wyprawy.

Kierownikiem  wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Jerzy Krajanowski. Wyjazd nie odbyłby się bez opieki nauczycielki - Zofii Krzysztofki.  Pomocą organizacyjną i dodatkowa parą oczu na stoku służył również rodzic,  p. Sebastian Pac.  Serdecznie dziękuję.

 

Do realizacji wyjazdu na narty  przyczynili się sponsorzy, którzy w dużym stopniu pomogli w jego organizacji:

·         FIRMA   METAL -  SYSTEM SP. Z O.O. ODZIAŁ ZBYDNIÓW 293 -  PREZES GRZEGORZ RUTYNA

·         RADNY GMINY ZALESZANY -  KRZYSZTOF KWITKOWSKI

 

Organizator serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji powyższej imprezy sportowo – rekreacyjnej.

Wyjazd zorganizował, pozyskał sponsorów, sprawozdanie sporządził  

ADAM SURMA - UKS ZBYDNIÓW

 

Czytany 3724 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 styczeń 2018 21:41