.

wtorek, 06 czerwiec 2017 07:22

Dzień Dziecka na sportowo

Napisane przez 

 

W czwartek, pierwszego czerwca, w naszej szkole odbył się turniej z okazji Dnia Dziecka. Na boisku oprócz naszych zawodników pojawiły się drużyny z Kotowej Woli, Turbi i Zaleszan.  Spotkanie zaczęło się od krótkiej przemowy Pani Dyrektor oraz organizatora całego zdarzenia – p.Adama Surmy. Następnie na boisku zostały dwie drużyny: ze zbydniowskiej podstawówki oraz z Kotowej Woli. Mecz trwał 2x6 minut. Kolejne spotkania rozegrały się między dziewczętami, a następnie chłopakami z naszego gimnazjum oraz z Turbi i trwały 2x8 minut. Następnie przybyłe szkoły dostały mały poczęstunek w postaci drożdżówki i wody. Po napełnieniu pustych żołądków zawodnicy wrócili do gry.

Po czterech meczach i czternastu bramkach gimnazja skończyły swoje rozgrywki. Nadszedł czas podsumowanie indywidualnych osiągnięć i ogłoszenie wyników. Najlepszą zawodniczką meczu została Klaudia Samołyk z Turbi, najwięcej bramek, bo aż trzy, zdobyła Karolina Idec, a najlepsza bramkarką została Zuzanna Szczepańska z Zaleszan. Jeśli chodzi o chłopców to: najlepszym zawodnikiem został Sebastian Piwowar z Zaleszan, najwięcej bramek zdobył Maciej Krajanowski, a najlepszym bramkarzem został Bartek Paterek z Turbi. Następnie Pani Dyrektor ogłosiła wyniki wszystkich spotkań i przyznała dyplomy - najpierw drużynom dziewcząt: za zajęcie III miejsca Zaleszanom, II-Turbi, a I miejsce otrzymały piłkarki ze Zbydniowa. Wyniki chłopców przedstawiały się tak samo: III miejsce-Zaleszany, II-Turbia, a I - Zbydniów.

Niedługo potem swoją grę skończyły także szkoły podstawowe. IV miejsce zajęła druga drużyna z Zaleszan, III- Kotowa Wola, II-Zaleszany I, a I znów uczniowie ze Zbydniowa.

Po rozdaniu nagród indywidualnych wszyscy dostali słodkie upominki, a następnie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Zawody były pełne wrażeń i emocji. Wszyscy się dobrze bawili.

·         Wyniki poszczególnych spotkań – dziewczęta
1. Zbydniów – Turbia   2:1
2. Turbia – Zaleszany   4:0
3. Zbydniów – Zaleszany  2:0

·         Wyniki poszczególnych spotkań – chłopcy
1. Zbydniów – Turbia   3:2

2. Turbia – Zaleszany   1:1

3. Zbydniów – Zaleszany  6:0

 

Czytany 2853 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 czerwiec 2017 10:48