.

poniedziałek, 22 październik 2018 18:45

Piłka nożna

Napisane przez

W piątkowy wieczór 19 października 2018 roku odbył się wyjazd uczniów szkół Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaleszanach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbydniowie do Mielca na mecz Fortuna I Ligi piłki nożnej pomiędzy Stal Mielec – GKS Katowice.

Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Inicjatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Surma.  Wejście na stadion odbyło się 15 minut przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, między innymi dotyczące tego, co można wnosić na mecz, a co trzeba pozostawić w depozycie. Po wejściu na trybuny wszyscy zajęli miejsca w sektorze rodzinnym. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 20.45. Podczas całego meczu był prowadzony bardzo żywiołowy doping, w którym nasi uczniowie dzielnie dopingowali zawodników Stali Mielec i świetnie się przy tym bawili. Widocznie przynieśliśmy szczęście drużynie bo  „Stal Mielec” wygrał 2:0. Mecz ten był fajną lekcją piłki nożnej w wydaniu zespołów seniorskich z naszej Fortuna I Ligi. Uczniowie na żywo mogli zobaczyć piłkarzy, których na co dzień mogą oglądać tylko podczas relacji telewizyjnych. W przerwie meczu uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z zawodnikami Stali Mielec, a animatorzy Klubu  poczęstowali nas  gorącą herbatą. Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. Gromkimi brawami zakończyło się spotkanie i jeszcze przez kilka minut po ostatnim gwizdku wiwatowaliśmy z całą trybuną na cześć zwycięskiej drużyny. Po zakończeniu meczu padały pytania, kiedy odbędzie się kolejny wyjazd. Po meczu pozostały dobre wspomnienia i zdjęcia. Wieczorem ok. 24.00 wróciliśmy do swoich domów w świetnych humorach i z bagażem nowych doświadczeń sportowych!